Bilety Bilety

Każda impreza, którą organizujemy jest dla nas wyjątkowa.

Także dla lokalnych społeczności to niezapomniane, często historyczne wydarzenia.
Zobacz pozostałe wpisy

 

2016-04-13

Ołtarz godny Jubieluszu

Już w najbliższą sobotę, 16 kwietnia, na INEA Stadion Poznań odbędą się oficjalne uroczystości z okazji Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski. To wyjątkowe wydarzenie zorganizuje agencja Prestige MJM wraz z Marcelin Management, operatorem stadionu, na zlecenie Archidiecezji Poznańskiej oraz Narodowego Centrum Kultury. W uroczystościach weźmie udział blisko 35.000 wiernych, niespełna 1500 artystów, a także kilkuset kapłanów. Całość wzbogaci imponujących rozmiarów scena, w centrum której stanie ołtarz.


Sobotnie obchody Jubileuszu Chrztu Polski na poznańskim INEA Stadion będą składały się z trzech części. Pierwsza to celebracje liturgiczne skoncentrowane na obrzędach chrzcielnych połączone ze świadectwami i uwielbieniem Boga. W nabożeństwie wezmą udział muzycy, chór, teatr, księża oraz tłumnie zgromadzeni świadkowie wiary. Wykonawcy wystąpią na imponującej scenie, o szerokości 72,5 metrów oraz wysokości 14 metrów. Estrada, pełniąca szczególną rolę przestrzeni do koncelebry, będzie tego dnia udekorowana kwiatami. Chór liczący ponad tysiąc wykonawców oraz orkiestrę poprowadzi poznański muzyk i kompozytor Leopold Twardowski.


Druga część obchodów to uroczysta Eucharystia. Mszę Świętą koncelebrować będzie kilkuset kapłanów, a wśród uroczystych gości znaleźli się najwyżsi przedstawiciele Kościoła Katolickiego w Polsce. Całość uroczystości będzie emitowana dla zgromadzonych wiernych na kilku telebimach, a także – z myślą o wszystkich osobach, które nie będą mogły być w sobotę na poznańskim stadionie – także transmitowana na żywo na antenie TVP1.
Stadion INEA w Poznaniu zamieni się tego dnia najpierw w wielką świątynie, a następnie gigantyczny teatr. Między innymi w pobliżu szatni piłkarskich powstanie Zakrystia.


- Organizacji uroczystych obchodów Jubileuszu towarzyszyć będzie szczególna oprawa. Z uwagi na rangę wydarzenia, na poznańskim stadionie już od kilku dni trwają intensywne przygotowania. Scena, w centrum której stanie ołtarz, będzie miała imponujące rozmiary, mogące konkurować z estradami, które znamy z koncertów międzynarodowych gwiazd. Wiernym zagwarantowana zostanie również imponująca oprawa dźwiękowo-wizualna. Każdy z uczestników otrzyma również „Pakiet Pielgrzyma“, zawierający niezbędne informacje oraz pamiątki związane z Jubileuszem. Warto wspomnieć, że w sąsiedztwie stadionu powstanie również „Strefa Pielgrzyma“, w przestrzeni której będzie można odnaleźć wiele cennych wydawnictw oraz pamiątek o charakterze religijnym, jak i historycznym – komentuje Janusz Stefański z Prestige MJM.


- W przestrzeni hali namiotowej „Strefa Pielgrzyma“, zlokalizowanej przy ulicy Ptasiej, znajdzie się niespełna 30 stoisk wystawienniczych, na których zakupić będzie można m.in. książki i czasopisma o tematyce religijnej, płyty CD z muzyką chrześcijańską, pamiątkowe znaczki oraz widokówki Poczty Polskiej, koszulki „Made in Heaven“, a także słodycze sygnowane nazwą „Boże Krówki“ – dodaje Marek Kurzawa z Prestige MJM.


W ramach „Strefy Pielgrzyma“ swoje stoiska oferować będą m.in.: Narodowe Centrum Kultury, ZTM Poznań, wydawnictwo „Święty Wojciech” oraz Wielkopolska Organizacja Turystyczna.
Uroczystym obchodom Jubileuszu towarzyszyć będzie również szereg wydarzeń kulturalnych. W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu wierni będą mieli okazję obejrzeć wystawę „Polska Walcząca“, przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej, opowiadającą o Polskim Państwie Podziemnym, zjawisku wyjątkowym w okupowanej w latach II wojny światowej Europie. Dla wszystkich zgromadzonych uruchomiona zostanie również Wystawa Papieska, upamiętniająca postać Jana Pawła II. 

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje
na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres e-mail.