Bilety Bilety

Każda impreza, którą organizujemy jest dla nas wyjątkowa.

Także dla lokalnych społeczności to niezapomniane, często historyczne wydarzenia.
Zobacz pozostałe wpisy

 

2016-05-23

Polski rock ma się dobrze

Andrzej Kowalsky Band oraz Cowshed to laureaci pierwszego etapu przesłuchań na żywo przeglądu „Jarocin - Antyfest Antyradia”! W Sopocie o przepustkę do półfinału w minioną sobotę walczyło sześć kapel. Laureata tegorocznej edycji konkursu poznamy podczas Jarocin Festiwal 2016 (7 – 9 lipca).

 

21 maja odbyły się pierwsze przesłuchania do tegorocznego przeglądu młodych zespołów, towarzyszącego festiwalowi w Jarocinie. W sopockim klubie Scena o półfinał walczyło 6 formacji: QSTN, Re:act, We hate roses, Andrzej K. Band, Qklok oraz Cowshed. Nad poziomem przesłuchań czuwało jury w składzie: Leszek Biolik, znany muzyk i producent (Republika, Nowe Sytuacje), Marcin Bąkiewicz, szef muzyczny Antyradia oraz Tomasz Jankowski, przedstawiciel Prestige MJM. Gościem specjalnym przesłuchań była grupa Milczenie Owiec.

 

 

Sopockie przesłuchania rozpoczęły się o godzinie 18:00. Eliminacjom towarzyszyły duże emocje i burzliwe obrady jurorów, wskutek których status półfinalisty przyznano dwóm zespołom. O tym, które kapele otrzymały przepustkę do dalszego etapu jurorzy poinformowali tuż po 23:00. Jak zgodnie przyznało jury, poziom pierwszych eliminacji był niezwykle wysoki, a wybór dwóch zwycięskich formacji nie należał do łatwych:
- To zawsze jest trudny wybór. Sam fakt, że muzycy świetnie grają powoduje u mnie dużo szacunku. Zespoły były bardzo dobre, a poziom bardzo wysoki. W tej sytuacji nie ma możliwości, by ktoś w jakiś sposób nie był pokrzywdzony. Niestety, taka nasza rola, że w pewnym momencie musimy zdecydować o tym, że ktoś przechodzi dalej. Mnie serce krwawi bo mam jeden zespół, o którym myślałem - być może otrzymają dziką kartę. Zobaczymy, jak będzie w innych miastach. Po każdych przesłuchaniach zawsze towarzyszy poczucie, że jeszcze ten czy tamten zespół mógłby przejść dalej. Prawdopodobnie w każdym z pięciu miast takie uczucie się pojawi. Wiedząc o wszystkich uczestnikach konkursu, łatwiej będzie znaleźć tych dwóch wykonawców, których nam brakuje do pełnej całości – skomentował Leszek Biolik.

 

 

- To nie był wybór jednogłośny, aczkolwiek nie mieliśmy bardzo rozbieżnych opinii. Był to wybór trudny ponieważ poziom był naprawdę wysoki. Uważam, że to pokazuje, że muzyka rockowa w Polsce bardzo dobrze się trzyma. Każdy z zespołów zagrał bardzo fajnie. Co więcej, były to zespoły grające w różnych stylach - od alternatywnego rocka po ciężkie metalowe granie. W demokratycznym głosowaniu i po burzliwej dyskusji wybraliśmy dwa zespoły. Jeden z nich jest bardzo energetyczny i bardzo dobrze prezentuje się na scenie, drugi zaserwował bardzo żywiołową, konkretną petardę z ciężką muzą. Oba te zespoły były dobre i bardzo zgrane. Było słychać, że są to goście, którzy grają ze sobą długo i mają coś do przekazania. Ważne było także to, że każdy z nich dobrze się prezentował na scenie, a na to także patrzymy  – dodał Marcin Bąkiewicz.

 

Kolejne eliminacje do przeglądu „Jarocin - Antyfest Antyradia” odbędą się w: Poznaniu (27 maja, U Bazyla), Zabrzu (28 maja, CK Wiatrak), Warszawie (2 czerwca, Hydrozagadka) oraz w Lublinie (5 czerwca, ACK Chatka Żaka). Po zakończeniu pięciu koncertów eliminacyjnych, najlepsze zespoły zostaną zaproszone do Jarocina. Półfinał konkursu „Jarocin – Antyfest Antyradia” odbędzie się 18 czerwca w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka. Awansuje do niego 12 młodych formacji, wyłonionych podczas przesłuchań. Spośród nich jury wybierze 8 kapel, które trafią do ścisłego finału. Ostatni etap przeglądu odbędzie się na Scenie Głównej Jarocin Festiwal 2016.

 

 

Jarocin Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 7 - 9 lipca. Po raz drugi zorganizuje go agencja Prestige MJM we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka. Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.


Dotychczas ogłoszeni artyści: Slayer, The Prodigy, Five Finger Death Punch, D.O.A., TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabanos, Sweet Noise, Kobranocka, Hunter, Scream Maker oraz Ga-Ga/Zielone Żabki.

 


 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje
na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres e-mail.