Bilety Bilety

Każda impreza, którą organizujemy jest dla nas wyjątkowa.

Także dla lokalnych społeczności to niezapomniane, często historyczne wydarzenia.
Zobacz pozostałe wpisy

 

2017-03-24

Il Volo śpiewa z gwiazdami

Mogą się pochwalić wspólnymi występami m.in. z Barbrą Streisand i Placido Domingo, a z Erosem Ramazzottim nagrali jedną z najsłynniejszych włoskich piosenek miłosnych. Lista gwiazd, z którymi jeszcze zaśpiewa zespół Il Volo z pewnością się wydłuży. Ich samych na żywo będzie można posłuchać już 26 czerwca w warszawskiej hali Torwar.

 

Włoski tercet śpiewał już podczas uroczystości wręczenia nagród Nobla, gali Latin Billboard Music Awards, włoskim senacie, czy na cześć królowej Jordanii. A zaczynali zaledwie 8 lat temu. Gdy w 2009 roku Gianluca Ginoble, Piero Barone i Ignazio Boschetto spotkali się na planie włoskiej edycji talent show dla dzieci, zapewne nie przypuszczali, że wspólne wykonanie „O sole mio” na potrzeby telewizji, nie będzie tylko incydentem. Ne przypuszczali też, że będą występować u boku największych gwiazd. 

 

Ośmieleni znakomitym wykonaniem znanej na całym świecie pieśni neapolitańskiej, Gianluca, Piero i Ignazio spotkali się po programie, by spróbować jednak zrobić razem nieco więcej. Ich pierwsze koncerty firmowane były nazwą „Trzej Tenorzy” i po prostu „Trio.” Nieco później zdecydowali się na obecnie używaną nazwę – Il Volo, co po włosku oznacza - lot. Czy to od wysokich lotów kariery, po którą chcieli już wkrótce sięgnąć?

 

 

Na początku 2010 roku Quincy Jones zaprosił Il Volo do chóru wykonującego piosenkę „We are the World” w projekcie Artyści dla Haiti. Wydany singiel miał pomóc zebrać pieniądze dla mieszkańców wyspy Morza Karaibskiego, która została zniszczona w wyniku trzęsienia ziemi. W nagraniu wzięły udział największe gwiazdy muzyczne, m.in. Celine Dion, Barbra Streisand, Janet Jackson, Toni Braxton, Justin Bieber, Carlos Santana, Enrique Iglesias, Fergie, Pink oraz wiele innych, którym przydzielono krótkie partie solowe słynnego utworu. Debiutanci z Il Volo śpiewali na singlu w chórze, obok m.in. Natalie Cole. Udział w tym projekcie pozwolił chłopakom zaistnieć za oceanem.

 

Pod koniec 2010 roku wokaliści z Il Volo nagrali pierwszą, debiutancką płytę, którą zaczęli promować we Włoszech. Krążek dotarł do szóstego miejsca krajowego zestawienia Billboardu. Kwestią czasu było to, aby wypłynąć poza Włochy i Europę. I taka okazja szybko się nadarzyła. Poproszeni o gościnny występ w finale amerykańskiego Idola w 2011 roku, znowu zaśpiewali „O sole mio”, ale w wersji lekko swingującej, wzbudzając przy tym zachwyt publiczności. Stany Zjednoczone zostały zdobyte, a potwierdzeniem tego był sukces amerykańskiej wersji debiutanckiego krążka, który dotarł do dziesiątego miejsca listy Billboardu i uzyskał miano najlepszego w zestawieniu muzyki klasycznej. Od tego momentu młodymi chłopakami rodem z Włoch zaczęli interesować się artyści światowego formatu.
 
Il Volo powróciło do Stanów Zjednoczonych w 2012 roku z doprawdy mocnym uderzeniem. O udział w swoim amerykańsko-kanadyjskim tournée poprosiła Włochów sama Barbra Streisand. Razem z nią wystąpili na dwunastu koncertach, a publiczność mogła usłyszeć w ich wykonaniu m.in. słynny utwór „Smile”. W tym samym roku trio zrealizowało nagranie ze słynnym rodakiem – Erosem Ramazzottim. „Cosi” to jego najpopularniejsza ballada o miłości i właśnie ona doczekała się nowej interpretacji – tym razem czwórki Włochów. Warto go posłuchać. 

 

 

Kariera muzyczna Il Volo nabrała rozpędu niewątpliwie dzięki Michele Torpedine, który wziął ich pod swoje skrzydła. To on - włoski łowca talentów,  menadżer i przyjaciel gwiazd - odkrył dla świata m.in. Andreę Bocelliego, czy Zucchero, współpracował z Erosem Ramazzottim oraz wydawał płyty innych włoskich artystów. 
Michele Torpedine, jako twórca, menedżer i producent Il Volo, stworzył projekt pod nazwą „A Magical Night – Tribute to Three Tenors”, w którym uczestniczyła słynna orkiestra Teatro Massimo di Palermo pod batutą Maestro Ramóna Tebara. Gościem specjalnym wydarzenia z udziałem Il Volo był Plácido Domingo, który dyrygował wybranymi ariami i pieśniami.
- Jestem bardzo szczęśliwy, że będę z Piero, Ignazio i Gianluca, prowadząc ich tej magicznej nocy w tak pięknym mieście, jakim jest Florencja! Naprawdę uwielbiam tych chłopaków. Na całym świecie wykonują wspaniały repertuar – niektóre z tych utworów śpiewali moi koledzy i ja sam na własnych koncertach – ekscytował się  Plácido Domingo jeszcze przed planowanym występem. W czasie tej letniej nocy we Florencji Il Volo zaśpiewali słynne pieśni neapolitańskie oraz arie z międzynarodowego repertuaru operowego – wszystkie wykonywane niegdyś oryginalnie przez Trzech Tenorów. Samo wydarzenie zostało zarejestrowane na CD/DVD i wydane jesienią ubiegłego roku.


Plácido Domingo nadal uczestniczy w życiu artystycznym Il Volo. Występuje gościnnie razem z Włochami na ich koncertach w ramach tournée Nottte Magica poświęconej Trzem Tenorom. Podczas amerykańskiego tour zaprezentowali się wspólnie wczoraj, 23 września w słynnym Microsoft Theatre w Los Angeles. Kto jeszcze wystąpi u boku Il Volo? Pewnie już niedługo się o tym przekonamy.

 

Il Volo można będzie posłuchać 26 czerwca 2017 roku w warszawskim Torwarze. Na ich pierwszy koncert w Polsce zaprasza agencja Prestige MJM. Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez strony: bilety.imprezyprestige.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik w całej Polsce. 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje
na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres e-mail.