Bilety Bilety

Każda impreza, którą organizujemy jest dla nas wyjątkowa.

Także dla lokalnych społeczności to niezapomniane, często historyczne wydarzenia.
Zobacz pozostałe wpisy

 

2018-09-07

Andrea Bocelli w wirze pracy!

Kampania reklamowa kawy, zaangażowanie na rzecz dwóch fundacji charytatywnych i nachodząca płyta w produkcji! Czy artysta w ogóle znajduje czas na spanie? Wielki tenor ostatnimi czasy jest nie tylko bardzo zapracowany, ale każda z jego aktywności ma drugie dno, bowiem to niesienie nadziei, radości, pomocy i miłości jest największą, życiową ideą Andrei Bocellego. Mimo niezwykle napiętego grafiku, artysta pojawi się w Polsce 11 maja 2019 roku na Stadionie Poznań. To bez wątpienia będzie wielkie wydarzenie!

 

Andrea Bocelli przyjedzie do Polski w maju 2019 roku, ale to nie znaczy, że znany tenor teraz próżnuje! Z pewnością wielu fanów zastanawiało się, czym zajmują się światowe gwiazdy muzyki zanim wyruszą w trasę koncertową. Niektóre z nich imprezują, inne odpoczywają i nabierają sił na nadchodzące wyzwanie, a jeszcze inne szukają natchnienia na kolejne projekty, z kolei Andrea Bocelli wciąż ciężko pracuje – i to nie tylko nad własną karierą!


Włoch znany jest z potrzeby i chęci niesienia pomocy, dlatego też bardziej zaznajomieni z artystą fani nie powinni być zdziwieni, że w wolnym czasie pracuje na rzecz swojej organizacji  ABF – Andrea Bocelli Foundtation. Tym razem fundacja założona przez wielkiego śpiewaka włączyła się w dzieło odbudowy szkoły w Muccia w środkowych Włoszech po 2 latach od trzęsienia ziemi. W tym celu zbierane są pieniądze, a cała akcja trwa od 26 sierpnia do 11 września. Niesienie nadziei i zapewnienie dzieciom możliwości powrotu do edukacji w bezpiecznej i funkcjonalnej szkole - cel zbiórki nie mógł być więc bardziej szczytny! Z pewnością już niebawem ABF poinformuje o wynikach akcji i pochwali się efektem końcowym tego przedsięwzięcia – odbudowaną, bezpieczną i funkcjonalną placówką dla przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych.

 

 

Nie jest to jednak jedyna forma aktywności i pozakoncertowej działalności Andrei Bocellego. Artysta, jak na prawdziwego Włocha przystało, zdecydował się na udział w reklamie kawy Illy! Kampania prowadzona jest pod wdzięczną nazwą „Live Happilly” (żyj szczęśliwie) i nawołuje do podjęcia próby czerpania radości z życia i celebracji codziennych czynności, takich jak picie kawy. Andrea Bocelli wielokrotnie mówił o tym, że jego misją jest niesienie ludziom optymizmu. Zdobywca prawie wszystkich najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w muzyce klasycznej i uwielbiany na całym świecie przez miliony właściwie nie musiałby już koncertować. Artysta osiągnął pułap, który trudno przebić.

 

- Kiedy odkryłem, że Andrea Bocelli wybiera naszą kawę w swoim prywatnym życiu, koniecznie chciałem go poznać i dowiedzieć się, dlaczego właśnie ją lubi. Podczas spotkania odkryliśmy, że mamy wspólne przekonania i masę podobieństw. Sprawiło to, że kampania ma bardzo naturalny wydźwięk. (…) Andrea Bocelli reprezentuje dokładnie te wartości w życiu codziennym, które ceni Illy, dlatego jest tak doskonałym ambasadorem naszej marki - mówi Massimiliano Pogliani, dyrektor generalny Illycaffè s.p.a w wywiadzie dla Forbes'a.

 

Andrea Bocelli wie, że jego głos niesie nie tylko radość, ale jest w stanie przyczynić się do zebrania sporej ilości pieniędzy. Dlatego też artysta postanowił podzielić się ze światem i ofiarować swój talent na rzecz fundacji im. Muhammada Alego, zajmującej się leczeniem schorzenia Parkinsona, na które chorował jej patron. Muhammad Ali Parkinson Center – Movement Disorder Clinic została otwarta dzięki fundacji imienia Muhammada Alego. Oferuje praktyczną pomoc tym, którzy cierpią na chorobę Parkinsona, a nie stać ich na zakup leków, a także kuracje oraz wsparcie finansowe i psychologiczne dla rodzin chorych. Andrea Bocelli postanowił zaśpiewać partię w operze Nabucco i tym samym włączyć się do akcji i pomóc w zebraniu środków finansowych na rzecz walki z Parkinsonem. Ta historia ma jednak drugą stronę medalu. Sławny tenor i wielki bokser byli bowiem przyjaciółmi.

 

 

- Kilka lat temu życie dało mi szansę i przywilej, by go spotkać. Potem mogliśmy już nazywać siebie  przyjaciółmi. Podążałem za nim na ringu od zawsze, z pasją i podziwem (...). Lubię myśleć o nim, tam w niebie. Hojny, silny, walczący... jak zawsze walczący o lepszy świat - napisał na swojej oficjalnej stronie Andrea Bocelli. Zbiórka pieniędzy i rola w operze jest nie tylko wsparciem dla fundacji, chorych i ich rodzin, ale ma też dla artysty prywatne i emocjonalne znaczenie, by pomagać ludziom, którzy zmagają się z tą samą chorobą, co jego przyjaciel.

 

Skąd Andrea Bocelli bierze na to wszystko czas? Oprócz działalności charytatywnej we własnej fundacji, wspierania organizacji imienia swojego przyjaciela, wzięcia udziału w kampanii reklamowej kawy - artysta ma jeszcze czas, by pracować i przygotowywać materiał na swoją nową, nadchodzącą płytę „Sì”. Jej wydanie planowane jest na 26 października. Album ma zawierać całkowicie nowy materiał i składać się będzie z czternastu utworów. Ci, którzy przesłuchali już singiel „If Only” muszą przyznać, że zapowiada się znakomicie! Lekka, o ciepłym brzmieniu i w bardzo emocjonującym wydaniu płyta, jest w tej chwili najbardziej wyczekiwanym albumem w tym roku!

 

Polacy mogą jednak odetchnąć z ulgą i czerpać radość z życia, tak jak namawia do tego Andrea Bocelli, ponieważ artysta w swoim niezwykle napiętym grafiku znalazł czas, aby wystąpić w naszym kraju! Andrea pojawi się na koncercie zaplanowanym 11 maja 2019 roku w Poznaniu na Stadionie Poznań. Koncert organizowany jest z okazji obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Bilety można nabywać poprzez strony: www.prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik w całej Polsce. Koncert współfinansowany jest ze środków otrzymanych od Miasta Poznania. Organizatorami występu są agencja Prestige MJM oraz Marcelin Management, operator Stadionu Poznań.

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje
na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres e-mail.