Bilety Bilety

Każda impreza, którą organizujemy jest dla nas wyjątkowa.

Także dla lokalnych społeczności to niezapomniane, często historyczne wydarzenia.
Zobacz pozostałe wpisy

 

2018-10-10

Uczniowie z Ostrowa Wielkopolskiego i Bytomia zatańczą z The Royal Moscow Ballet!

Na jednej scenie, razem  z The Royal Moscow Ballet pojawią się także młodzi tancerze! Grupa Baletowa FANTAZJA z Ostrowa Wielkopolskiego zatańczy na spektaklu w Poznaniu, a uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu zaprezentują się na „Jeziorze łabędzim” w Zabrzu. Młodych tancerzy występujących z legendarną grupą baletową obejrzeć można będzie już 16 i 18 października podczas tegorocznej trasy baletowej „Jezioro łabędzie” w wykonaniu The Royal Moscow Ballet!

 

Dzieci z grupy baletowej „Gwiazda” w Ostrowie Wielkopolskim, które w zeszłym roku wystąpiły u boku najsłynniejszych tancerzy świata, po dziś dzień wspominają ten wieczór z ogromną ekscytacją. Dlatego też, promotor tegorocznej trasy The Royal Moscow Ballet, razem z managementem artystów postanowił po raz kolejny umożliwić występ dzieciom podczas „dorosłego” spektaklu, na prawdziwej scenie i u boku mistrzów sztuki baletowej. Kim są szczęśliwcy, którzy zatańczą w tym roku na spektaklu „Jezioro łabędzie” w Poznaniu i Zabrzu?

 

Grupa Baletowa FANTAZJA z Ostrowa Wielkopolskiego
Grupa baletowa FANTAZJA działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Cały zespół liczy ponad 200 tancerek w różnych grupach wiekowych w tym trzy zaawansowane.
FANTAZJA prezentuje się na wszystkich miejskich imprezach lokalnych. Chętnie uczestniczy w akcjach charytatywnych. W repertuarze grupy baletowej znajdują się: taniec klasyczny, ludowy, charakterystyczny, współczesny, step amerykański oraz modern jazz. Grupą kieruje Bernadeta Matysiak. Zespół z sukcesami tańczył na wielu konkursach i przeglądach, zarówno polskich, jak i zagranicznych, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Śpiewu i Tańca w Rimini we Włoszech, Festiwalu Tańca „Wolsztyn tańczy pełną parą” w Wolsztynie, Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Tanecznych „Magia Tańca” w Rybniku, brał też udział w polsko-japońskim projekcie edukacyjnym „Młody Duch Tańca” w Ostrowie Wielkopolskim.
Występ u boku tak znamienitych artystów tworzących The Royal Moscow Ballet będzie dla wybranych dziewczynek z FANTAZJI wielkim wyróżnieniem. 16 października w Sali Ziemi na MTP w Poznaniu zatańczą: Martyna Sokołowska, Martyna Sobieraj, Zuzanna Świątek, Maria Sobczak, Marta Dembska, Zofia Idzior, Zuzanna Kuśnierczak, Marta Mrowińska, Zofia Latuszek, Sandra Nawrocka oraz Liliana Malinowska.

 

Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu
Założona została w roku 1946 przez Tacjannę Wysocką – polską tancerkę, pedagoga, choreografa i teoretyka baletu. Bytomska szkoła baletowa od początku swojej działalności z zaangażowaniem i sukcesem wypełnia misję kształtowania artystycznej osobowości młodych adeptów tańca. Absolwenci występowali i nadal tańczą na polskich i światowych scenach, pracują jako soliści, tancerze w zespołach, a także jako choreografowie i pedagodzy. Szkoła współpracuje z wszystkimi scenami tańca na Śląsku: Operą Śląską, Bytomskim Teatrem Tańca i Ruchu Rozbark, Bytomskim Centrum Kultury, Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”, a także w innych regionach Polski.
Placówka organizuje i uczestniczy w warsztatach, koncertach, konkursach w Polsce i zagranicą oraz  stale podnosi swoje umiejętności taneczne, muzyczne, choreograficzne i pedagogiczne. Uczniowie zdobywają wysokie lokaty w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach tańca. W 2016 roku uczeń bytomskiej OSB zdobył tytuł Najlepszego Absolwenta Szkół Baletowych w Polsce, a aktualnie jest tancerzem Teatru Wielkiego w Łodzi. W 2017 roku uczennica, a obecnie tancerka Baletu Narodowego wygrała Konkurs Eurowizji. Szkoła uczestniczy w wielu polskich i międzynarodowych projektach. Do najciekawszych należy międzynarodowe, polsko-japońskie  przedsięwzięcie edukacyjne „Młody Duch Tańca”. W ramach tego projektu dzieci i młodzież tańczyły na scenach w: Bytomiu, Chorzowie, Koszęcinie, Łodzi, Ostrowie Wielkopolskim, a także w Japonii - Osace i Tokio.
18 października dziewczęta i chłopcy z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w  Bytomiu zatańczą na scenie Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu razem z The Royal Moscow Ballet. Będą to: Zuzanna Ciaciek, Lena Chrobak, Maria Grabiec, Oliwia Chmielewska, Karolina Gołąb, Wiktoria Kłosińska, Klara Lisek, Laura Mrugacz, Zuzanna Wojciechowska, Ewa Korczewska, Ignacy Romaniec, Szymon Kozieł i Igor Przybyła.

 

The Royal Moscow Ballet podczas swojej trasy koncertowej w 2018 roku pojawi się w Warszawie (14 października), Toruniu (15 października), Poznaniu (16 października), Wrocławiu (17 października), Zabrzu (18 października), Krakowie (19 października), Łodzi (20 października) i Gdyni (21 października). Szczegółowa rozpiska godzinowa spektakli na www.prestigemjm.com.

 

Bilety można nabywać poprzez stronę www.prestigemjm.com. Koncert organizowany przez Agencję Prestige MJM.


 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje
na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres e-mail.