Bilety Bilety

Każda impreza, którą organizujemy jest dla nas wyjątkowa.

Także dla lokalnych społeczności to niezapomniane, często historyczne wydarzenia.
Zobacz pozostałe wpisy

 

2019-07-12

Michael Bolton zaśpiewał z polską artystką

Tego duetu nikt się nie spodziewał, „Break Free” powstało we współpracy Michela Boltona i Ireny Jarockiej w 2010 roku. Tamtej wiosny polska artystka wróciła na scenę z impetem w towarzystwie światowej legendy. Co więcej, to sam Michael Bolton zadzwonił do piosenkarki, aby zaproponować duet. Wspólnie stworzyli projekt na rzecz praw kobiet.

 

Michael Bolton, światowej sławy piosenkarz, który 7 sierpnia odwiedzi Polskę, słynie z charytatywnych działań na rzecz kobiet. Od dawna przyczynia się do poprawy sytuacji pań dotkniętych przemocą. Jak przyznaje, sam ma trzy córki, które za wszelką cenę stara się chronić, a obecność kobiet w jego rodzinie budzi w nim ogólny sprzeciw wobec przemocy i patologii. Piosenkę mówiącą o tych problemach nagrał niemal dekadę temu. Do udziału w projekcie zaprosił polską piosenkarkę Irenę Jarocką. Piosenkę „Break free” („Uwolnij się”) zaśpiewali oboje w duecie. Utwór prezentuje przesłanie w walce o prawa wykorzystywanych kobiet. Za produkcję utworu odpowiedzialny był wielokrotny zdobywca Grammy, Gavin Lurssen.

 

- Piosenka jest bardzo dobra od strony muzycznej, a jednocześnie gdy ją śpiewałam, łatwo wchodziła do głowy. Jak już wchodzi do głowy to najważniejsze - mówiła przed laty Irena Jarocka na antenie RMF FM, krótko po wydaniu singla.

 

Co ciekawe, artyści nigdy nie spotkali się razem w studio. Każde z nich nagrało własną sekwencję osobno, co podkreśliła w wywiadzie dla „Faktu” osobista managerka Ireny Jarockiej. Wokaliści byli jednak ze sobą w stałym kontakcie. Irena Jarocka w latach 90. wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie przebywała przez kilkanaście lat rozwijając swoją karierę. Utwór nagrany z Boltonem był jej ostatnim wydanym przebojem, stanowiącym wyjątkową formę zwieńczenia twórczości artystki, która zmarła dwa lata po tym wydarzeniu.

 

 

- Takie duety to niezwykła rzadkość. Otrzymanie zaproszenia od tak znanej legendy ze świata muzyki to wyjątkowe wyróżnienie. Bolton to w końcu twórca największych hitów. Bez wątpienia większość miłośników muzyki potrafi zanucić chociażby „When A Man Loves A Woman”. Współpraca z Ireną Jarocką to fenomen wśród polskich artystów - podkreśla Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

 

Obok duetu z polską artystką, Michael Bolton nagrywał także piosenki z Luciano Pavarottim, Zucchero i Celine Dion.
- Michael obdarzony jest charakterystycznym, mocnym głosem. Świetnie czuje się zarówno w mocnym, rockowym repertuarze jak i w nastrojowych balladach, którym nadaje niepowtarzalny klimat. Bolton obok piosenek pisanych dla niego, doskonale czuje się też w repertuarze innych gwiazd. Wystarczy wymienić jego znakomite interpretacje hitu Percy'ego Sledg'a - „When a Men Loves A Woman”, czy „To Love Somebody” z repertuaru Bee Gees. Artysta już kilka razy gościł w naszym kraju i był zawsze świetnie przyjmowany przez naszą widownię – komentuje Marek Sierocki,  dziennikarz muzyczny.

 

Michael Bolton wystąpi w Polsce 7 sierpnia 2019 roku w hali COS Torwar w Warszawie. Bilety na koncert już od 90 zł można zakupić poprzez stronę www.prestigemjm.com. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM.

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje
na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres e-mail.