Bilety Bilety

Każda impreza, którą organizujemy jest dla nas wyjątkowa.

Także dla lokalnych społeczności to niezapomniane, często historyczne wydarzenia.
Zobacz pozostałe wpisy

 

2019-01-18

Wypijmy zdrowie Scorpions!

Zdaje się, że niemiecka legenda rocka w muzyce osiągnęła wszystko, co tylko było już możliwe. Czas zatem podbić nowe rejony! Muzycy Scorpions postanowili na rynek wypuścić własną whisky sygnowaną nazwą zespołu.

 

Założony w Hanowerze w 1965 roku przez charyzmatycznego gitarzystę Rudolfa Schenkera zespół Scorpions, który koncertuje od ponad 50 lat postanowiła iść w śladami Motorhead i stworzyć własny alkohol!

 

Okazuje się, że zespół już od dawna chciał zaistnieć również na pozamuzycznym polu i stworzyć własną whisky! -  Wreszcie, mamy naszą własną Whisky dostępną na rynku ....to wspaniałe! Ta konkretna whisky bierze swoją dojrzałą perfekcję z niezwykłych beczek po słodkim niemieckim winie wiśniowym. Wszyscy mamy nadzieję, że będzie smakować, tak jak muzyka Scorpions - od pierwszego użądlenia – tak muzycy skomentowali swój trunek.

 

Whisky pochodzi ze szwedzkiej destylarni Mackmyra a nad całym procesem produkcji wraz z członkami zespołu, czuwała master blender Angela D’Orazio .
Co ciekawe, wszyscy członkowie kapeli aktywnie uczestniczyli w procesie produkcji whisky. - Wspaniale się z nimi pracowało! Klaus, Rudolf, Matthias, Mickey i Paweł byli bardzo mili i zainteresowani procesem. Wydaje mi się, że udało nam się stworzyć gładką whisky ze wspaniałym aromatem owoców, wanilii i słodyczy oraz delikatnych nut maślanych, muskających podniebienie. Fakt, że otrzymaliśmy finisz zarówno wiśni jak i sherry nadaje whisky idealną harmonię – powiedziała Angela D'Orazio, master distiller w destylarni Mackmyra.

 

 

Whisky leżakuje w beczkach po bourbonie oraz w beczkach po sherry doloroso, finiszowana jest dodatkowo w beczkach po niemieckim specjale, jakim jest słodkie wino wiśniowe. Dzięki temu zabiegowi do nut waniliowo-orzechowo-maślanych dochodzą słodsze akcenty owocowe.

 

Twórcy nowego smaki whisky zagrają ponownie w Polsce i to dwukrotnie! Pierwszy z koncertów odbędzie się 21 lipca w Gliwice Arena, drugi natomiast, 23 lipca w ERGO ARENA GDAŃSK/SOPOT. Wejściówki można nabywać poprzez stronę: prestigemjm.com

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje
na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres e-mail.