Bilety Bilety

Każda impreza, którą organizujemy jest dla nas wyjątkowa.

Także dla lokalnych społeczności to niezapomniane, często historyczne wydarzenia.
Zobacz pozostałe wpisy

 

2021-12-31

Andrea Bocelli – współczesna ikona muzyki zaśpiewa na Stadionie Śląskim w Chorzowie!

Najbardziej uwielbiany tenor świata ponownie odwiedzi Polskę! Andrea Bocelli – współczesna legenda muzyki pop-operowej, mistrz włoskiego belcanta i najlepiej sprzedający się tenor wszech czasów - zaśpiewa 26 sierpnia 2023 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Bilety można kupić za pośrednictwem strony www.biletserwis.pl. 

Popularność Andrei Bocellego w Polsce i na całym świecie nie słabnie! Artysta wymieniany jest w jednym szeregu z największymi gwiazdami muzyki, bez podziału na style i gatunki. Jego utworami zachwycają się fani, którzy jednocześnie słuchają bardzo różnorodnych wokalistów i zespołów. To sprawia, że na koncertach obok siebie siedzą ludzie właściwie o wszystkich poziomach wykształcenia, odmiennych zawodach i w każdym wieku. Takie jednoczenie się w muzyce to wielki dar, a Andrea Bocelli jest chyba jedynym artystą, który posiadł jego tajemnicę. Jednocześnie włoski tenor stał się już uznaną w świecie marką i synonimem najlepiej sprzedających się koncertów, legendą za życia, nie mniejszą niż najsłynniejsze gwiazdy rocka i popu. Popularnością już dawno przewyższył Trzech Tenorów: Luciano Pavarottiego, Placido Domingo, Jose Carrerasa, do których był porównywany w początkowych latach kariery. Obecnie nie ma drugiego artysty łączącego muzykę operową i rozrywkową, który choć w połowie mógł dorównać sławą Bocellemu. W duecie z włoskim tenorem występują największe współczesne gwiazdy popu, m.in. Celine Dion, Ed Sheeran, Dua Lipa czy Jennifer Lopez.

Andrea Bocelli już wielokrotnie występował w Polsce, w tym także na największych arenach sportowych. W poprzednich latach artysta śpiewał na stadionach Legii i Gwardii w Warszawie czy Cracovii w Krakowie. W 2019 roku z okazji jubileuszu 100-lecia powstania Uniwersytetu Poznańskiego publiczność wysłuchała jego największych przebojów na Stadionie Lecha w Poznaniu.
 

Polska publiczność kocha także Bocellego, jego głos i charyzmę, a w jego śpiewie odnajduje ukojenie od codzienności. Włoski tenor najbardziej znany jest z wykonań utworów: „Time to Say Goodbye (Con te partirò)”, „Canto della Terra”, „Vivere”, „E Più Ti Penso”, „Vivo per lei” czy „Nessun dorma” i „Va pensiero”. Ze swoim melancholijnym i emocjonalnym brzmieniem, mocnym i uniwersalnym głosem łączy w sobie zarówno włoskie belcanto, jak i cechy opery klasycznej. Andrea Bocelli nie ma sobie równych w wykonywaniu romantycznych ballad. A jego pełne zaangażowania operowe role nadają klasyce wyrazu. Wszystko to czyni z niego niedościgniony wzór sceny muzycznej. W 2023 roku będzie mogła się o tym przekonać szeroka publiczność na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Andrea Bocelli podczas swoich koncertów na całym świecie występuje z gośćmi specjalnymi, wśród których są m.in. śpiewaczki operowe i popowe, uznani instrumentaliści solowi, a także jego syn Matteo oraz córka Virginia. Na scenie towarzyszy im orkiestra symfoniczna. W Chorzowie tenor również wystąpi z zaproszonymi przez siebie artystami. Organizatorem koncertów jest agencja Prestige MJM.  
 

Koncert legendarnego włoskiego tenora odbędzie się 26 sierpnia 2023 roku na Stadionie Śląskim. Bilety na wydarzenie dostępne są poprzez stronę www.biletserwis.pl.

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje
na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres e-mail.